Archive for » Styczeń, 2012 «

100 Lat!

Wszystkiego najlepszego Skarbie nasz! Zosiunia dziś kończy pół roku. W chwili kiedy to piszę, brakuje 22 minut do 11.30, kiedy to nasze dzieciątko wyłoniło się na ten świat. Pół roku minęło jak z bicza strzelił. Kiedy? Jak? Nie wiem, nie pamiętam.

Pół roku, mimo obaw, minęło nam na w miarę przespanych nocach, braku kolek, szczepionkach bez negatywnych reakcji, na patrzeniu jak Zosia się rozwija, uśmiecha, coraz więcej widzi, słyszy, rozumie, dalej sięga na swoich łapkach i brzuchu (dalej=pod stół).

Do drugiej połówki i pełnego roczku też pewnie nam tak minie. Chociaż teraz to już zupełnie inna jazda będzie. Zosia już okazuje, że jest niezależną jednostką i próbuje wyrażać swoje zdanie. Pół biedy, gdy jej się podoba, to co jej proponujemy. A jak nie to niestety też potrafi pokazać i próbuje egzekwować. A jak nie wyegzekwuje to przynajmniej ostro powalczy. Nie poddaje się bez walki. A jak walczy? Ano pluje i prycha. Jak próbuję jej założyć czapkę, przyciska brodę do klatki i prycha. Jak nie chce jeść to zaciska usta, prycha. Fajnie, że umie komunikować swoje niezadowolenie, odmienne zdanie, ale mam nadzieję, że będziemy umieli wychwycić moment, w którym trzeba jej będzie pokazać, jak w skuteczny ale uprzejmy (i suchy ;) )sposób wyrażać swoje odmienne zdanie.

Mam nadzieję, że teraz kiedy nasza komunikacja wchodzi w inne niż tylko płaczu i przytulania fazy, będziemy umieli tak nią pokierować, aby nie utrwalał jej się taki mały uparciuszek. Tego sobie i Zosi na pewno życzymy. Chcielibyśmy, aby była mądrą rezolutna dziewczynką. Aby miała własne zdanie i potrafiła je komunikować w fajny sposób.

A poza tym niech pozostanie taka pogodna, radosna, towarzyska oraz przede wszystkim zdrowa.

Jeszcze raz wszystkiego, co najwspanialsze dla Ciebie Maluszku :*
Dżeniska i Bałwan (mamunia i tatuś)

Category: Bez kategorii  Leave a Comment